Strona główna » Aktualności » Profesor Roman Słowiński otrzymał tytuł profesora honorowego

Profesor Roman Słowiński otrzymał tytuł profesora honorowego

Z radością przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 6 kwietnia 2024 r.  Profesor Roman Słowiński otrzymał tytuł profesora honoris causa  University of West Attica w Atenach z rąk jego Rektora Profesora Panagiotisa Kaldisa.

W laudacji podkreślono wybitny wkład prof. Romana Słowińskiego w rozwój badań operacyjnych, stosowanych m.in. w ekonomii i zarządzaniu.

Laureat wygłosił wykład pt. „The Impact of Artificial Intelligence on Decision Science”. Uroczystość nadania tytułu odbyła się w trakcie konferencji Europejsciej Grupy Roboczej przy EURO (European Association of Operational Research Societies) nt. Wielokryterialnego Wspomagania Decyzji, której prof. Słowiński jest koordynatorem od 2007 r. W wydarzeniu wziął także udział Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji Artur Lompart i liczni reprezentanci Polonii naukowej zamieszkującej Ateny.

To już szósty honorowy tytuł akademicki przyznany przez zagraniczny uniwersytet prof. Romanowi Słowińskiemu.

Relacja z wydarzenia jest dostępna w języku greckim pod linkiem: https://www.esos.gr/node/87700/printable/print

Serdecznie gratulujemy !

Dyplom
Profesor Panagiotis Kaldis, Rektor UWA, wręcza dyplom profesora honoris causa Profesorowi Romanowi Słowińskiemu
Od lewej – Rektor UWA prof. Panagiotis Kaldis, prof. Roman Słowiński, JE Ambasador RP w Grecji Artur Lompart, Dziekan prof. Giorgios Pierrakos, Prodziekan i Laudator prof. Nikolaos Tsotsolas
Skip to content