Cykl seminariów - Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk
czwartek, 19 lipca 2018
imieniny: Rufin, Wincenty
wybierz język: plen

Osób online: 3
Kategorie
Kalendarz

Aktualności

Strona główna » Aktualności » IBS PAN » Cykl seminariów

Cykl seminariów

data dodania: 2017-09-30 20:39:31

Instytut Badań Systemowych PAN jest współorganizatorem cyklu seminariów poświęconych szeroko rozumianym systemom inteligentnym. Inauguracja tej inicjatywy będzie miała miejsce w dniach 9 i 10 października 2017 r., kiedy naszym gościem będzie Profesor Boris Stilman, Professor of Computer Science at the University of Colorado Denver (UC Denver), USA, and the Chairman & CEO at STILMAN Advanced Strategies (STILMAN), USA.

W dniu 9 października w budynku IBS PAN, sala 200, o godzinie 13:00 rozpocznie się prezentacja Profesora Stilmana zatytułowana:

Investigating the Primary Language: A Path to Discoveries

która planowana jest jako okazja do dyskusji nad proponowanym przez Profesora Stilmana spojrzeniem na koncepcję pierwotnego języka ludzkiego mózgu. To spotkanie będzie miało mniej formalny charakter i liczymy na aktywny udział w dyskusji zebranych słuchaczy.

Następnie, w dniu 10 października w budynku Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, w sali 329, o godzinie 16:30, rozpocznie się prezentacja Profesora Stilmana zatytułowana:

Linguistic Geometry for Intelligent Warfighting

poświęcona wynikom uzyskanym przez Profesora Stilmana w badaniach nad tzw.  Linguistic Geometry (LG), teorią dotyczącą rozwiązywania tzw. abstrakcyjnych gier planszowych (ang. abstract board games (ABG)).

Szczegóły obydwu wydarzeń, jak i ogólne informacje dotyczące cyklu seminariów,  podane są na stronie internetowej cyklu seminariów:  syst-intel.mini.pw.edu.pl/.

Serdecznie zapraszamy !

Strona główna
Wydarzenie

Instytut Badań Systemowych
Polskiej Akademii Nauk

ul. Newelska 6
01-447 Warszawa, Polska
tel. +(48 22) 38 10 100
fax +(48 22) 38 10 105
e-mail: ibs at ibspan dot waw dot pl
http://www.ibspan.waw.pl
BIP
Subskrybuj newsletter

Projektowanie stron www